Trandafiri Bring me Sunshine™ (Ausernie)
80,00 lei – 100,00 leiInterval de prețuri: 80,00 lei până la 100,00 lei
Trandafiri Bring me Sunshine™ (Ausernie)
Iată trandafirul parfumat pe care îl poți planta și în semi-umbră!
Această varietate se livrează începând cu martie 2026. Ai văzut că a revenit în stoc și Eustacia Vye®?
Trandafiri Bring me Sunshine™ (Ausernie)
Iată un trandafir spectaculos de la David Austin, promovat de către acest producător ca fiind ” foarte florifer” și ”foarte parfumat”.
Ia-l în considerare, dacă:
- dacă ai posibilitatea de a-l planta în soare plin sau în semi-umbră
- se comportă bine în zone mai umbroase
- ai spațiu limitat și vrei să îl plantezi într-un ghiveci mare, de minim 50 litri
- îți plac soiurile parfumate
- te bucură trandafirii de culori cu tentă portocalie
- în timp, te bucuri ca florile (culorile florilor) migrează în nuanțe de caise
- îți plac trandafirii care au formă de rozetă
Suplimentar:
- floarea este mare, sub formă de cupă și repetă înflorirea
- are creștere verticală
- este un soi viguros
- se dezvoltă extraordinar, dacă este poziționat spre sud, est, vest; dar și spre nord
SUGESTIE:
- distanța la plantare este extrem de importantă. În cazul trandafirului Bring me Sunshine™ este necesar a fi de minim 110 cm.
CURIOZITATE: acest soi a apărut în 2022, adică relativ recent. Acest aspect ne oferă indiciul că acest soi este rezistent, beneficiind de întreaga expertiză a producătorului David Austin.
Numele este dat după o melodie simpatică a trupei ”Morecambe and Wise”, care are titlul chiar ”Bring me Sunshine”.
Planta se livrează la ghiveci de 5l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben-Portocaliu |
| Parfum: | Mediu spre Foarte puternic, Smirnă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 125 cm |
| Producător: | David Austin |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Bring me Sunshine™ (Ausernie) |
| Culoare | Galben, Portocaliu |
| Parfum | De smirnă, Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 125 cm |
| Producător | David Austin |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
















Recenzii
Nu există recenzii până acum.