Bujori arbustivi Xu Gang (Asahi-minato)
120,00 lei – 129,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 129,00 lei
Bujori Anima
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
SKU:
Xin Ri Yue
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori arbustivi / Paeonia suffruticosa
Etichetă: Bujori arbustivi
Descriere
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue este un arbustiv de mijloc de sezon.
Are florile mari și duble, cu dimensiunile între 16-18 cm.
Culoarea petalelor este de roșu plăcut.
Diametrul tufei de plantă adultă ajunge până la 150 cm.
Bujorul Xin Ri Yue este rezistent la boli și la îngheț.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 120-150 cm |
| Dimensiune floare: | 16-18 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Xin Ri Yue |
| Culoare | Roșu |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înflorire | În mijlocul sezonului |
| Dimensiunea florilor | 16-18 cm |
| Înălțimea la maturitate | Până la 120-150 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Mons. Jules Elie
89,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 89,00 lei până la 104,00 lei
Bujori Mons. Jules Elie
Bujorul Mons. Jules Elie este un hibrid intersecțional cu floare foarte mare, cu formă dublă și parfumată.
Acest tip de bujor are o tradiție însemnată, anul său de introducere fiind 1888 (are mai mult de 100 de ani!)
Acest bujor, opțiunea ”la ghiveci” se aduce cu precomandă începând cu septembrie/octombrie 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori The Fawn
50,00 lei – 63,00 leiInterval de prețuri: 50,00 lei până la 63,00 lei
Bujori The Fawn
Bujorul The Fawn face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor a fost creat de către B.B. Wright, dar nu se știe exact perioada. Este folosit cu succes floare tăiată pentru buchete exclusiviste.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Salmon Chiffon
60,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 75,00 lei
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său - deși nu este foarte intens - este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
42,00 lei – 55,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 55,00 lei
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor este extrem de iubit de către pasionații de bujori închiși la culoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Hua Wang
Bujorul Hua Wang este un arbustiv extrem de viguros.
Culoarea sa roșie îi asigură foarte mulți fani statornici.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.





Recenzii
Nu există recenzii până acum.