Trandafiri Honey Dijon®
85,00 lei – 102,00 leiInterval de prețuri: 85,00 lei până la 102,00 lei
Trandafiri Honey Dijon® (WEKsproulses)
Trandafirii Honey Dijon® fac parte din clasa trandafirilor Teahibrid, clasa Grandiflora.
A fost creat în SUA în anul 2003, de către cultivatorul James A. Sproul și introduși în anul 2005 de către Weeks Roses.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 82,45 lei |
| 5% | 5 + | 5% 80,75 lei |
Trandafiri Honey Dijon®
Trandafirii Honey Dijon® sunt trandafirii tăi speciali, despre care vei fi întrebat încontinuu. Acest soi este atât de elegant și de viguros, încât se face remarcat imediat.
Înflorirea este abundentă, tulpinile sunt robuste și produc patru până la cinci flori, făcându-le potrivite pentru flori tăiate.
Frunzele au dimensiuni medii, semi-lucioase, armonizându-se perfect cu florile ca aspect general.
Florile lui Honey Dijon® au formă clasică de trandafiri și un aspect distins, imperial. Dimensiunile florilor sunt de circa 10-12 cm, soiul este rezistent la îngheț și în fața dăunătorilor.
Este pretabil și pentru plantarea în ghivece mari.
Poza din galerie făcută în data de 10 mai 2025 deturneaza puțin culorile. Culoarea este de miere-unt, pentru că floarea este ”pe trecute”.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben-cafeniu-auriu |
| Parfum: | Moderat-spre puternic, Fructat |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 100-150 cm |
| Producător: | Weeks Roses |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri Honey Dijon® |
| Culoare | Cappucino |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Parfum | Fructat, Moderat-puternic |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 100-150 cm |
| Înflorire repetată | Da |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Producător | James A. Sproul, SUA |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Plantare în ghiveci | Da, Numai în ghivece mari |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Dimensiunea florilor | 10-12 cm |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
Trandafiri blütenRhein® creație 2024 Kordes
Acești trandafiri fac parte din cele 5 soiuri noi de la Kordes din 2024.
Cele mai noi creații (de trandafiri) beneficiază întotdeauna de cele mai noi inovații în cercetare. Hai să fim parte din poveste și din istoria fascinantă a trandafirilor!
Trandafiri Madame Anisette®
Trandafiri Madame Anisette®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
Caracteristicile principale ale acestui trandafir sunt:
- parfumul puternic și accentele picante
- culoarea spectaculoasă, caldă
- rezistența la căldură
- frunze rezistente
Trandafiri Königin Marie
Trandafiri Königin Marie
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Parfuma®”.
Produs în curs de actualizare.
Trandafiri Nostalgie®
Trandafiri Nostalgie®
Acești trandafiri sunt spectaculoși în fiecare fază de înflorire
În stoc se află opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
Trandafiri Papa Giovanni Paolo II®
Unul dintre cei mai superbi și PARFUMAȚI trandafiri teahibrid (culoare alb perfect), pentru flori tăiate!
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face pe tot parcursul anului.
Trandafiri Stainless Steel®
Trandafiri Stainless Steel
Unul dintre cei mai neobișnuiți și PARFUMAȚI trandafiri teahibrid (culoare lavandă argintiu), pentru flori tăiate!
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Good as gold®
Trandafiri Good as gold®
Acești trandafiri Good as gold® au o frumusețe răpitoare, care îți înveselesc grădina. După o zi intensă, gândul că poți savura liniștea și frumusețea unică a acestui tip de trandafiri, te umple de bucurie.
Ai și posibilitatea de a-i folosi ca și flori tăiate, să-ți înveselești biroul, spațiul de lucru sau pur și simplu sufrageria/livingul.
Trandafiri Modern Art®
Trandafiri Modern Art®
Creatorul Tantau ne oferă trandafirii Modern Art®, un soi teahibrid nou, din 2019.
Recomandăm să urmărești la noi pe site și trandafirii Chippendale®, un soi asemănător, la fel de iubit și de apreciat.








Recenzii
Nu există recenzii până acum.