Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Parfum Royal®.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.
Livrările pentru opțiunile ”LA GHIVECI” se fac începând cu februarie 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Parfum Royal®.
Iată în continuare câteva dintre caracteristicile sale:
- are flori mari pline
- are formă tipică de trandafiri teahibrid
- culoarea este roz, cu accente aurii
- ideal pentru arcade și pergole
- înflorire continuă pe tot parcursul sezonului
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude.
Planta se livrează la ghiveci de 5l, înălțime plantă minim 150 cm.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz intens |
| Parfum: | Foarte puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-300 cm |
| Producător: | NIRP |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, -17 grade / -20 grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Parfum Royal® |
| Culoare | Roz intens |
| Parfum | Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -17 grade / -20 grade, Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 250 -300 cm |
| Producător | NIRP |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Kiss me Kate®
Trandafiri Kiss me Kate®
Iată trandafiri cățărători de poveste!
Dacă îți dorești acești trandafiri, opțiunea ”semi-arcadă”, îi găsești aici.
Dar opțiunea ”semi-arcadă” se aduce doar cu precomandă.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Trandafiri Golden Gate
Trandafiri Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005.
Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:
- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri New Imagine® semi-arcadă
Trandafiri New Imagine® semi-arcadă
Specific pentru acest trandafir este că pornește înflorirea de jos. Îți poți imagina o arcădă multicoloră, împodobită cu New Imagine®?
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Opțiunea ”LA GHIVECI” este în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafirul Amadeus® este creație de excepție a Kordes. A fost introdus în anul 2003.
Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:
- durata lungă de înflorire
- că tolerează semi-umbra
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri semi-arcadă New Dawn®
Trandafiri New Dawn®
...pentru perioada de înflorire îndelungată și pentru că nu necesită tăieri riguroase.
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Vă propunem un trandafir cățărător super-super nou de la Kordes, din 2022. Este excepțional și te invităm mai jos să-i vezi caracteristicile.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).
Trandafiri Bathsheba® (Ausschimbley)
Trandafiri Bathsheba®
Acest tip de trandafir este o invitație deschisă pentru iubitorii de trandafiri cu multe petale.
La maturitate, acest soi poate ajunge chiar și la 170 de petale, făcându-l astfel unul dintre cei mai doriți de către colecționarii de trandafiri.
Cui i-ai dărui trandafiri Bathscheba®?
Trandafirul Bathsheba® revine în stoc, varianta ”la ghiveci”. Vrei un trandafir - tot urcător? Tot de la David Austin? Tot parfumat? Ce spui de mai noua creație Wollerton Old Hall™?










Recenzii
Nu există recenzii până acum.