Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Parfum Royal®.
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.
Livrările pentru opțiunile ”LA GHIVECI” se fac începând cu februarie 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Parfum Royal® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Parfum Royal®.
Iată în continuare câteva dintre caracteristicile sale:
- are flori mari pline
- are formă tipică de trandafiri teahibrid
- culoarea este roz, cu accente aurii
- ideal pentru arcade și pergole
- înflorire continuă pe tot parcursul sezonului
IMPORTANT: florile apar în al doilea an de la plantarea rădăcinii nude.
Planta se livrează la ghiveci de 5l, înălțime plantă minim 150 cm.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz intens |
| Parfum: | Foarte puternic |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-300 cm |
| Producător: | NIRP |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, -17 grade / -20 grade |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Parfum Royal® |
| Culoare | Roz intens |
| Parfum | Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | -17 grade / -20 grade, Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 250 -300 cm |
| Producător | NIRP |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Wollerton Old Hall™ (Ausblanket)
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!
Începând din luna martie 2026 - opțiunea ”la ghiveci” va fi disponibil la ghiveci.
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la David Austin!
Opțiunea ”ghiveci” este acum în stoc pentru tine.
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.
Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®.
Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafiri semi-arcadă Golden Gate
Trandafirul Golden Gate este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2005.
Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:
- parfumul puternic
- că tolerează puțină umbră și florile sunt rezistente în fața ploii
Trandafiri Nahema®
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).










Recenzii
Nu există recenzii până acum.