Trandafiri Guillot No.1®
90,00 lei – 110,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 110,00 lei
Trandafiri Herzogin Christiana®
76,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 76,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
55,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 75,00 lei
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la David Austin!
Opțiunea ”ghiveci” este acum în stoc pentru tine.
SKU:
Nu se aplică
Categorii: Trandafiri cățărători, Trandafiri floribunda
Etichete: trandafiri cățărători, Trandafiri Kordes, Trandafiri Quicksilver®, trandafiri speciali
Descriere
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Iată o opțiune de trandafir cățărător pe care îl poți dirija pentru a masca un zid sau un perete.
În plus:
- are puțini spini
- poate fi dirijată prin tăieri pentru a crea un arbust rotund
- coloritul este spectaculos: mugurii sunt portocalii; apoi aceștia se deschid în flori mici de culoare caisă-pală, având baza galbenă. În timp, culoarea migrează spre roz, alb și piersiciu. Toamna florile au mai degrabă tentă de roz.
- soi foarte sănătos
- numărul de petale ajunge la 25, când planta este matură
Plantarea se face:
- în soare plin
dar și
- la semi-umbră
La maturitate, spațiul de care are nevoie de până la 2.5 metri.
Energia acestui trandafir este imensă, poartă cu ea o istorie întreaga de 150 de ani.
Adu în grădina ta trandafiri cu licență, onorând spațiul pe care îl înfrumusețezi.
Planta se livrează la ghiveci de 5l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Caisă-pal |
| Parfum: | Moderat, De mosc, Dulce |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 375 cm |
| Producător: | Eugène Turbat & Compagnie |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Graham Thomas® |
| Culoare | Galben |
| Parfum | De mosc, Moderat |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 375 cm |
| Producător | Eugène Turbat & Compagnie, Franța, 1876 |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Trandafiri Ghislaine de Féligonde” Anulează răspunsul
Produse similare
Trandafiri cățărători albi White New Dawn®
88,00 lei – 115,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 115,00 lei
Trandafiri cățărători albi White New Dawn®
Iubitorii de trandafiri albi cățărători se pot bucura de un trandafir sănătos și frumos: trandafirul White New Dawn®.Opțiunea ”LA GHIVECI”, an 1 este în stoc și se poate comanda mai jos.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
88,00 lei – 115,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 115,00 lei
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Albertine
90,00 lei – 205,00 leiInterval de prețuri: 90,00 lei până la 205,00 lei
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
68,00 lei – 204,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 204,00 lei
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®. Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 100 cm.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
I-am denumit astfel ”trandafiri semi-arcadă”, pentru că au înălțimea de minim 150 cm.
Livrările pentru opțiunea ”semi-arcadă” se fac doar pe bază de precomandă. Este pe stoc varianta ”la ghiveci” de 2l și o poți găsi aici.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Perfumy Siluetta®
55,00 lei – 65,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 65,00 lei
Trandafiri Perfumy Siluetta®
Vă propunem un trandafir cățărător super-super nou de la Kordes, din 2022. Este excepțional și te invităm mai jos să-i vezi caracteristicile.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Nahema®
88,00 lei – 104,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 104,00 lei
Trandafiri Nahema®
Trandafirii Nahema® au fost introduși în anul 2006 de către creatorul francez Delbard.
Acești trandafiri au primit recunoaștere internațională, primind multiple premii de-a lungul vremii.
Găsești acest trandafir ȘI la GHIVECI în secțiunea ”Trandafiri semi-arcadă” - o plantă matură, înaltă de minim 1.6 metru. Astfel, poți dirija deja trandafirul Nahema® pe arcada dorită.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Trandafiri Red Edenrose (Meidrason)
59,00 lei – 79,00 leiInterval de prețuri: 59,00 lei până la 79,00 lei
Trandafiri Red Edenrose
Trandafirul Red Edenrose are înflorire repetată în sezon, iar floarea poate ajunge până la 110 petale.
Frunzele sunt semi-lucioase, iar frunzișul este unul compact. Înflorirea este foarte abundentă și durează mult.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și superbul Red Eden Rose a revenit în site. Este disponibil la ”ghiveci”.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.