Trandafiri Herzogin Christiana®
76,00 lei – 96,00 leiInterval de prețuri: 76,00 lei până la 96,00 lei
Trandafiri Herzogin Christiana®
Guten Tag :)! Trandafirii Herzogin Christiana® au ajuns să fie disponibili pentru cei mai sofisticați prieteni ai Albinuței de la Gradinaresc.ro.
Opțiunea ”la ghiveci” poate fi precomandată deja și se livrează începând din luna martie 2026.
Trandafiri Herzogin Christiana®
Acești trandafiri fac parte din colecția Parfuma.
Este spectaculos pentru că:
- floarea este mare, sub formă de pompon și repetă înflorirea
- are creștere verticală
- este un soi viguros
- parfumul este puternic, dar se remarcă tonurile de ceai și de violete
- aspectul frunzișului este intens și sănătos
Planta se livrează la rădăcină nudă și /sau la ghiveci de 2l, în funcție de disponibilitate.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb, Roz |
| Parfum: | Foarte Puternic, Fructat/Citrice, Șampanie, Soc, Zmeură coaptă |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 70 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri.
Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Denumire | Trandafiri Herzogin Christiana® |
| Culoare | Alb, Roz |
| Parfum | De citrice, De șampanie, De soc, De zmeură coaptă, Foarte puternic |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 70 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Premiați | ADR, 2015 în Saverne, Premiu special, 2015 în Zweibrücken |
Produse similare
Trandafiri Lake Como®
Trandafiri Lake Como®
Trandafirul Lake Como® face parte din colecția de trandafiri fabuloși creați de către Enrico Barni. A fost introdus în anul 2016, fiind un soi relativ nou.
Trandafiri Mokarosa®
Trandafiri Mokarosa®
Trandafirii Mokarosa® au fost crescuți înainte de anul 2014 de către cultivatorul Gareth Fryer (Regatul Unit) și introduși în 2014 de către Pépinières de la Saulaie din Franța sub această denumire. Face parte din categoria trandafirilor Teahibrid.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se face pe tot parcursul anului, iar livrarea pentru opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se face la finalul lunii noiembrie 2025.
Trandafiri Out of Rosenheim® (Kormarkron)
Trandafiri Out of Rosenheim®
Trandafirul Out of Rosenheim® reprezintă o nouă varietate de trandafiri ai producătorului Kordes.
Out of Rosenheim este numele filmului din 1987 al regizorului german Percy Adlon.
Trandafiri Larissa® (Korbaspro)
Trandafiri Larissa®
Faceți cunoșiință cu un campion! Trandafirul Larissa® a câștigat medalii multiple la concursurile la care a participat.
Trandafiri Kosmos® (Korpriges)
Trandafiri Kosmos®
Trandafirul Kosmos® are un parfum moderat, cu o prezență memorabilă. Este și motivul pentru care a fost premiat în competițiile la care a participat.
Trandafiri Florentina® (Kortrameilo)
Trandafiri Florentina
Trandafirul Florentina® este un soi premiat la concursurile de profil, pentru calitățile sale.
Cu trandafirii roșii mergi întotdeauna la sigur, nu-i așa?
A fost creat în anul 2011.
Dacă îți dorești opțiunea la ghiveci ”semi-arcadă”, te invităm să-i găsești aici.
Trandafiri Eustacia Vye® (Ausegdon)
Trandafiri Eustacia Vye
Tânăra educată din romanul lui Thomas Hardy, "The Return of the Native" ("Întoarcerea băștinașului") dă numele acestui trandafir absolut adorabil.
Îl vrei în colecția ta pentru că aduce căldură, lumină și bucurie!
Opțiunea ”LA GHIVECI” este din nou în stoc.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.


























Recenzii
Nu există recenzii până acum.