Trandafiri japonezi ROBE A LA FRANCAISE®
93,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 150,00 lei
Bujori Etched Salmon
217,00 lei – 232,00 leiInterval de prețuri: 217,00 lei până la 232,00 lei
Bujori Sonoma Halo ITOH
370,00 lei – 395,00 leiInterval de prețuri: 370,00 lei până la 395,00 lei
Bujori Sonoma Halo
Bujorul Sonoma Halo este unul dintre cei mai frumoși și apreciați bujori ITOH galbeni din toate timpurile.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face cu precomandă în limita stocului. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 unde putem aduce această varietate de bujor ”la comandă”.
SKU:
Sonoma Halo
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori Itoh, Bujori Lactiflora și Hibrizi, Noutăți bujori din toamnă 2025, Plante la comandă
Etichete: bujori, bujori galbeni, Bujori Sunny Girl, bujori unici, cei mai frumosi bujori, cei mai rezistenti bujori, galbeni, hibrid, hibrizi, rezistenti, superbi
Descriere
Bujori Sonoma Halo
Un bujor ITOH care vorbește singur despre sine, atunci când înflorește!
Bujorul Sonoma Halo are următoarele caracteristici:
- formă compactă, cu aspect ornamental spectaculos
- crește în înălțime până la 70 cm
- florile sunt imense, ajung în diametru până la 20 cm, atunci când floarea este matură
- galbenul se estompează spre bej/alb, pe petalele exterioare
- petalele au un aspect ondulat, absolut adorabil
- potrivită și ca floare tăiată
- seamănă puțin cu bujorii arbustivi galbeni (Ai Li Shi)
- tulpinile sunt puternice, nu au nevoie de sprijin/susținere
- tufișul își păstrează aspectul pe tot parcursul anului, menținând efectul ornamental plăcut
- au nevoie de îngrijire minimă
- ca distanță la plantare, recomandăm maxim 3 plante pe metru pătrat
- se comportă bine, plantat în plin soare
- foarte prietenoasă cu polenizatorii
- pe parcursul perioadei de înflorire, se pot vedea și accente de roșu pe petale. Acestea apar doar să ne (re)amintească de minunile naturii, căci nu vor ieși în evidență. Locul de cinste îl ocupă petalele galbene, pline, rebele, mari. Ce spectacol unic!
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Ușor |
| Înflorire: | Începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80-90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă, Plină |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujori Sonoma Halo |
| Culoare | Galben |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | 60-70 cm |
| Tip floare | Dublă, Mare, Plină |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Parfum | Ușor |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
| Producător | Tolomeo |
| Dimensiunea florilor | 15-20 cm |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori Sonoma Halo ITOH” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Salmon Chiffon
60,00 lei – 75,00 leiInterval de prețuri: 60,00 lei până la 75,00 lei
Bujori Salmon Chiffon
Bujorul Salmon Chiffon este un hibrid deosebit.
Are o delicatețe absolut specială, pare definiția perfectă pentru rafinament. Parfumul său - deși nu este foarte intens - este atât de minunat, atât de înălțător și de diferit. UNIC.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
42,00 lei – 55,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 55,00 lei
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujorul Monsieur Martin Cahuzac face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor este extrem de iubit de către pasionații de bujori închiși la culoare.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Krinkled White
42,00 lei – 57,00 leiInterval de prețuri: 42,00 lei până la 57,00 lei
Bujori Krinkled White
Bujorul Krinkled White face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor de tradiție, din 1928.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Anima
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui (Silver Red)
120,00 lei – 129,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 129,00 lei
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui
Bujorul Yin Hong Qiao Dui face parte din categoria Paeonia suffruticosa.
Are florile superb creponate, roz, cu stamine galbene concentrate în zona de mijloc.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.