Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv.
Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.
Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 126,10 lei |
| 5% | 5 + | 5% 123,50 lei |
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujorul Ai Li Shi este un arbustiv arbustiv deosebit, cu flori de culoare galbenă.
Floarea acestui tip de bujor este mare și dublă.
Este rezistent și are înflorirea în perioada de mijloc a sezonului.
Diametrul tufei atunci când ajunge la maturitate ajunge până la 150 cm.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Abundentă, la mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150-170 cm |
| Dimensiune floare: | 15-17 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 4 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Ai Li Shi |
| Culoare | Galben |
| Înflorire | Abundentă, la mijlocul sezonului |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Dimensiunea florilor | 15-17 cm |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150-170 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Bujori Red Glory
Bujori Red Glory
Bujorul Red Glory este un hibrid deosebit; vesel și puternic, în același timp.
Acest tip de bujor a fost premiat pentru „Flori single cu cinci straturi”.
Bujori Krinkled White
Bujori Krinkled White
Bujorul Krinkled White face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor de tradiție, din 1928.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Bujori Highlight
Bujori Highlight
Bujorul Highlight face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor apreciat de către forurile competente în domeniu, între care și Societatea Americană de Bujori.
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Bujori Coral Charm
Bujori Coral Charm
Bujorul Coral Charm are un hibrid excepțional, prin spectacolul de culoare pe care îl oferă.
De la crem la interior până la coral și roz spre exterior, bujorul Coral Charm uimește prin tonurile și nuanțele pe care le oferă privitorului.
Te invit să urmărești colecția de bujori premiați, aici. Premiile acordate sunt o dovadă incontestabilă a valorii acestor bujori.
Opțiunea de bulbi cu 3/5 ochi se poate comanda acum, iar livrarea se va face în septembrie/octombrie 2025.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Xu Gang (Asahi-minato)
Bujori arbustivi Xu Gang
Bujorul arbustiv Xu Gang face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Petalele sale sunt roșii și elegante.
Bujori arbustivi Xiang Yu (Fragrant Jade)
Bujori arbustivi Xiang Yu
Bujorul Xiang Yu este un minunat arbustiv de culoare albă.
Acesta face parte din clasa Paeonia suffruticosa.
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa







Recenzii
Nu există recenzii până acum.