Bujori arbustivi Dao Jin (Shima-nishiki)
125,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Dao Jin
Bujorul Dao Jin este o opțiune atunci când vrei să-ți decorezi o grădină cochetă!
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
Bujori arbustivi Dao Jin
Acest bujor Dao Jin are o combinație unică de culori. Floarea se deschide dinspre interior spre exterior, de la roșu către roz și apoi spre alb.
Pe lângă culorile extraordinare, acest bujor este parfumat și dă farmec aparte grădinii tale.
Are florile mari, duble, care ajung și la 25 cm în diametru.
Perioada de înflorire a bujorului Dao Jin este în lunile aprilie și mai.
Îi place soarele, dar se dezvoltă bine la semi-umbră.
Este rezistent și sănătos.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru opțiunea ”rădăcină”, iar planta la ghiveci se livrează la 6l.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu, roz, alb |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 130-150 cm |
| Dimensiune floare: | 20-25 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la inghet: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Bujor Dao Jin |
| Culoare | Alb, Roșu, Roz |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înflorire | În mijlocul sezonului |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | Până la 130-150 cm |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină cu 2/3 ramuri |
Produse similare
Bujori arbustivi Rou Fu Rong
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Ru Hua Shin Yu (Like a Girl)
Bujori arbustivi Er Qiao (Twin Beauty)
Bujori Charles White
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Bujori arbustivi Wu Long Peng Sheng (Splendid Flower)
Bujori arbustivi Jin Ge (Kinkaku)
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.