Bujori Mary Jo Legare
144,00 lei – 159,00 leiInterval de prețuri: 144,00 lei până la 159,00 lei
Bujori Mary Jo Legare
Bujorul Mary Jo Legare este hibridul erbaceu, superb roșu de la mijlocul sezonului.
Anul său de introducere este 1978 în Statele Unite ale Americii.
Opțiunea ”rizom (bulb 3/5 ochi)” revine în 2026. Voi debloca precomenzile în primăvara 2026, iar livrarea va avea loc la final de octombrie – început de noiembrie 2026.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 139,68 lei |
| 5% | 5 + | 5% 136,80 lei |
Bujori Mary Jo Legare
Bujorul Mary Jo Legare are florile mari, duble, fără stamine.
Culoarea migrează de la roșu moale, deschis până spre roz intens, uimind prin complexitatea de culori.
Frunzele sunt de culoare verde, viguros, cu tulpini înalte, ceea ce-l face excelent pentru flori tăiate.
La maturitate bujorul Mary Jo Legare ajunge până la 90 cm, iar parfumul său este moderat.
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu deschis până la roz foarte intens |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Sfârșitul primăverii, începutul verii |
| Înălțime la maturitate: | Pânâ la 90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Mary Jo Legare |
| Înflorire | Primăvara târziu, începutul verii |
| Parfum | Moderat |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Red Glory
Bujori Highlight
Bujori Charles White
Bujori Candy Stripe
Bujori arbustivi Xiang Yu (Fragrant Jade)
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.