Bujori Mother’s Choice
99,00 lei – 109,00 leiInterval de prețuri: 99,00 lei până la 109,00 lei
Bujori Mother’s Choice
Bujorul Mother’s Choice face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor produce flori a primit medalia de aur a Societății Americane de Bujor în 1994.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2024. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 96,03 lei |
| 5% | 5 + | 5% 94,05 lei |
Bujori Mother’s Choice
Bujorul Mother’s Choice este unul dintre cei mai renumiți bujori pentru flori tăiate.
Are un parfum puternic care îi conferă o personalitate aparte.
Florile mari, duble sunt susținute de tulpini puternice și viguroase.
Bujorul Mother’s Choice produce flori cu ușurință și-l face cu atât mai iubit de către pasionații de bujori.
La mijlocul sezonului, acest soi de bujor intră în scenă, fermecând prin ținută și eleganță. Îl vrei!
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi. Greutatea la livrare pentru ghiveci este de 3 kg.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Alb |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | Timpuriu, Mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 90-110 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Mother’s Choice |
| Culoare | Alb |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Înălțimea la maturitate | Până la 90-110 cm |
| Parfum | Puternic |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Înflorire | În mijlocul sezonului, Sezon timpuriu |
| Tip floare | Dublă |
| Dimensiunea florilor | Până la 19 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Highlight
Bujori Coral Charm
Opțiunea de bulbi cu 3/5 ochi se poate comanda acum, iar livrarea se va face în septembrie/octombrie 2025.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori Charles White
Bujori Buckeye Belle
Livrarea pentru acest bujor se face la ”ghiveci”.
Bujori Anima
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Livrarea pentru acest bujor arbustiv * rădăcină cu 2/3 ramuri, se face în februarie 2024.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.