Trandafiri Rose de Tolbiac®
68,00 lei – 88,00 leiInterval de prețuri: 68,00 lei până la 88,00 lei
Trandafiri Rose de Tolbiac®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Klettermaxe®” de la Kordes.
Având o creștere verticală, sunt mai potriviți pentru a acoperi vreun zid, mai degrabă decât dacă doriți să îi dirițați pe arcade.
Trandafiri Rose de Tolbiac®
Acești trandafiri fac parte din colecția ”Klettermaxe®”.
Sunt foarte rezistenți în fața bolilor; mărimea florii este de 8 – 10 cm.
Au o creștere dreaptă; sunt potriviți pentru a acoperi vreo zonă mai puțin aspectuoasă, un zid sau o suprafață pe care vrei să o colorezi în roz somon.
Parfumul este moderat, dar suplinește prin coloritul florilor și a fațadei obținute.
Creșterea este medie, dar sigură – iar acești trandafiri fiind așa de rezistenți – pot fi plantați la casa de la țară sau oriunde ajungi puțin mai rar, să ai grijă de ei.
Greutatea la livrare este 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 2 kg pentru ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz-pastel, Caisă |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire repetată: | Da |
| Înălțime la maturitate: | 200 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la ingheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Producător | Kordes |
| Denumire | Trandafiri Rose de Tolbiac® |
| Parfum | Moderat |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Înflorire repetată | Da |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 2 kg cand se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafiri Lavender Dream®
Trandafirii Lavender Dream® sunt deosebiți pentru că au o culoare aparte, lavandă-roz.
Această varietate, opțiunea ”la GHIVECI” se poate precomanda cu livrare începând cu primăvara anului 2026.
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafiri Tramonto Estivo®
Trandafirii Tramonto Estivo® sunt deosebiți prin culoarea lor suavă de caisă roz și de forma florilor.
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Trandafiri la ghiveci Girandola®
Poți realiza buchete unice cu trandafirii Girandola®. Ce minunat să ai (și) trandafiri Girandola® la evenimentele speciale din viața ta și a celor dragi ție!
Trandafiri EOS®
Trandafiri EOS®
Trandafirii EOS® sunt opera excepțională a creatorului Enrico Barni. A fost introdus în anul 2009, fiind un soi relativ nou.
Acest trandafir se aduce cu precomandă. Următoarea livrare pentru el este în luna mai 2024, varianta GHIVECI.
Trandafiri The Poet’s Wife® (Auswhirl)
Trandafiri The Poet's Wife®
Trandafirul The Poet's Wife îți propune o surpriză: parfumul său intens de lămâie devine și mai puternic dar și mai dulce pe măsură ce se maturizează.
Încearcă opțiunile SUPERBE de trandafiri GALBENI Imogen®, tot de la David Austin.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și UNICUL Poet's Wife® a revenit în site ca opțiune de ”ghiveci”.
Trandafiri Pomponella® (Korpompan)
Trandafiri Caramella® (Korkintera)
Trandafiri Caramella®
Trandafirul galben Caramella® este grațios și delicat și parcă te îndeamnă la o limonadă delicioasă!
Te poți bucura de el pe tot parcursul sezonului, pentru că are înflorire repetată.
Creatorul trandafirului Caramella® este Kordes.
Direct din stoc pentru o experiență de neuitat!
Trandafiri Lady of Shalott (Ausnyson)
Trandafiri Lady of Shalott
Trandafirul Lady of Shalott este una dintre "perlele coroanei" ale producătorului David Austin.
Pentru colecționari, trandafirii Lady of Shalott sunt unii dintre cei mai frumoși trandafiri.
Are o culoare superbă de galben-caisă, care rămâne în mintea privitorului.












Recenzii
Nu există recenzii până acum.