Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv.
Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.
Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 126,10 lei |
| 5% | 5 + | 5% 123,50 lei |
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujorul Ai Li Shi este un arbustiv arbustiv deosebit, cu flori de culoare galbenă.
Floarea acestui tip de bujor este mare și dublă.
Este rezistent și are înflorirea în perioada de mijloc a sezonului.
Diametrul tufei atunci când ajunge la maturitate ajunge până la 150 cm.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină cu 2/3 ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Abundentă, la mijlocul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150-170 cm |
| Dimensiune floare: | 15-17 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 4 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Ai Li Shi |
| Culoare | Galben |
| Înflorire | Abundentă, la mijlocul sezonului |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Dimensiunea florilor | 15-17 cm |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150-170 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Bujori Mons. Jules Elie
Bujori Mons. Jules Elie
Bujorul Mons. Jules Elie este un hibrid intersecțional cu floare foarte mare, cu formă dublă și parfumată.
Acest tip de bujor are o tradiție însemnată, anul său de introducere fiind 1888 (are mai mult de 100 de ani!)
Acest bujor, opțiunea ”la ghiveci” se aduce cu precomandă începând cu septembrie/octombrie 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Lorelei
Bujori Lorelei
Bujorul Lorelei face parte din categoria hibrizilor intersecționali, cu originea în SUA.
Are o floare foarte mare, care se deschide până la diametrul de 25 cm. Astfel, bujorul Lorelei este printre cei mai mari bujori.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Fii primul care îl precomandă, pentru a-ți păstra întâietatea în livrare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori Highlight
Bujori Highlight
Bujorul Highlight face parte din categoria Lactiflora.
Este un bujor apreciat de către forurile competente în domeniu, între care și Societatea Americană de Bujori.
Bujori Cuckoo’s Nest
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Bujori Candy Stripe
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui (Silver Red)
Bujori arbustivi Yin Hong Qiao Dui
Bujorul Yin Hong Qiao Dui face parte din categoria Paeonia suffruticosa.
Are florile superb creponate, roz, cu stamine galbene concentrate în zona de mijloc.
Bujori arbustivi Hua Wang (Kao)
Bujori arbustivi Hua Wang
Bujorul Hua Wang este un arbustiv extrem de viguros.
Culoarea sa roșie îi asigură foarte mulți fani statornici.
Livrarea pentru acest bujor arbustiv este oprită momentan. Vom reveni cu informații când va reapărea în stoc.Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori arbustivi Chun Liu (Spring Willow)
Bujori arbustivi Chun Liu
Bujorul Chun Liu este un tip de bujor cu parfum îmbietor și petale cu formă diferită, neregulată.







Recenzii
Nu există recenzii până acum.