Bujori arbustivi Jin Ge (Kinkaku)
130,00 lei – 160,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 160,00 lei
Bujori arbustivi Wu Long Peng Sheng (Splendid Flower)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
125,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul arbustiv Mo Run Jue Lun face parte din categoria Paeonia suffruticosa
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 121,25 lei |
| 5% | 5 + | 5% 118,75 lei |
SKU:
Mo Run Jue Lun
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori arbustivi / Paeonia suffruticosa
Etichete: Bujori arbustivi, Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun, Bujori arbustivi The Best Inkstone, bujori rezistenti, bujori unici, cei mai frumosi bujori, cei mai minunati bujori, cei mai rezistenti bujori, Paeonia, Paeonia Mo Run Jue Lun, PAeonia The Best Inkstone, Peonies, Peony, Peony Mo Run Jue Lun, Peony The Best Inkstone
Descriere
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun
Bujorul Mo Run Jue Lun se încadrează în categoria arbustivilor care înfloresc timpuriu.
Este de culoare roșie și este rezistent la îngheț.
Floarea sa este mare (16-18 cm) și dublă.
Ultima poză din galerie prezintă planta la ghiveci în anul 2023.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg la rădăcină cu ramuri și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roșu |
| Dimensiune material săditor: | 2-3 ramuri |
| Înflorire: | Sezon timpuriu |
| Înălțime la maturitate: | Până la 150 cm |
| Dimensiune floare: | 16-18 cm |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 1 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 25 × 25 × 25 cm |
| Denumire | Bujor Mo Run Jue Lun |
| Dimensiune material saditor | 2-3 ramuri |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 150 cm |
| Dimensiunea florilor | 16-18 cm |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Tip floare | Dublă |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru planta la rădăcină cu 2/3 ramuri, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
| Culoare | Bordo, Roșu închis |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
55,00 lei – 68,00 leiInterval de prețuri: 55,00 lei până la 68,00 lei
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujorul Pietertje Vriend Wagenaar face parte din categoria Lactiflora.
Acest soi de bujor Pietertje Vriend Wagenaar a primit multiple premii la competițiile la care a participat în ultimii ani.
A fost desemnat "Bujorul anului" în anul 2019.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xin Ri Yue (Shin-jitsugetu)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xin Ri Yue
Bujorul Xin Ri Yue face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este un minunat bujor cu petale roșii.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
130,00 lei – 140,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 140,00 lei
Bujori arbustivi Hei Bao
Bujorul arbustiv Hei Bao face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este bujorul pe care vrei să-l ai, cu înflorire la începutul sezonului.
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
120,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 120,00 lei până la 150,00 lei
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang
Bujorul Yue Gong Zhu Guang este din clasa Paeonia suffruticosa.
Are formă de cupă, în interiorul florii sunt accente de roșu ciclam care lasă loc mai departe petalelor albe, imaculate.
Parfumul este puternic, ierbos.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Xiang Yu (Fragrant Jade)
125,00 lei – 134,00 leiInterval de prețuri: 125,00 lei până la 134,00 lei
Bujori arbustivi Xiang Yu
Bujorul Xiang Yu este un minunat arbustiv de culoare albă.
Acesta face parte din clasa Paeonia suffruticosa.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.













Recenzii
Nu există recenzii până acum.