Trandafiri Quicksilver®
88,00 lei – 103,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 103,00 lei
Trandafiri Quicksilver®
Trandafirul Quicksilver® este opera excepțională a creatorului Kordes. A fost introdus în anul 2005. Face parte din minunata colecție Arborose®.
Acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * se găsește și în secțiunea semi-arcadă: semi-arcadă Quicksilver®.
Trandafiri Quicksilver®
Trandafirul Quicksilver® este un trandafir cățărător, care este ușor de crescut și dirijat în grădina ta, datorită tijelor sale ușor flexibile.
Îmbracă armonios orice perete sau foișor, pe pante, se ridică pe spalieri, bolte, pergole etc., conferindu-le acestora un aspect luxuriant.
Este de culoare neobișnuită de lavandă liliac, având flori pline, „de modă veche” care înfloresc în formă de ciorchine.
La maturitate ajunge să aibă chiar și 50 de petale.
Diametrul florii este de 8 cm.
Perioadele de înflorire sunt lungi.
Tulpina este viguroasă, iar frunzele sunt semilucioase, verde închis, lăsând culoarea unică și specială a florii să iasă în evidență.
Înflorirea este abundentă pe tot parcursul sezonului, schimbând în lavandă spațiul pe care-l ocupă.
Preferă semi-umbra, mai degrabă decât soarele plin și spațiile mai ferite, să iși croiască frumusețea în ritmul său.
*** Spunea o doamnă clientă că ”i-a trebuit o jumătate de zi să curețe în primăvară acest trandafir, atâtea flori a făcut”. Este vorba despre un trandafir plantat în toamna anului 2022, cumpărat la rădăcină nudă și plantat de dânsa. ***
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 3 kg pentru livrarea la ghiveci.
Ghiveciul în care se livrează planta este de „producție”, planta trebuie plantată imediat după primire.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Lavandă liliac |
| Parfum: | Slab |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 215-220 cm |
| Producător: | Kordes |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | Nu se aplică |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Trandafiri Quicksilver® |
| Culoare | Lavandă |
| Parfum | Fără parfum |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 7,5 kg când se livrează la ghiveci |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Trandafir cățărător | Da |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Înălțimea la maturitate | 215-220 cm |
| Producător | Kordes |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
2 recenzii pentru Trandafiri Quicksilver®
Produse similare
Trandafiri Wollerton Old Hall™ (Ausblanket)
Trandafiri Wollerton Old Hall™
Ce bucurie este acest trandafir superb, cățărător de la David Austin!Începând din luna martie 2026 - opțiunea ”la ghiveci” va fi disponibil la ghiveci.
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Trandafiri Indigoletta (Blue Lady)
Cu drag am așteptat să includ în colecția Albinuței de la Gradinaresc.ro acest soi special.Opțiunea la ghiveci se livrează din stoc.
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Trandafiri Ghislaine de Féligonde
Ce bucurie este acest trandafir galben, cățărător de la David Austin!Opțiunea ”ghiveci” este acum în stoc pentru tine.
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Această varietate este disponibilă doar ca și opțiune ”semi-arcadă” și o poți găsi aici. Sau poate fi interesantă varianta ”mini”: trandafirii Mini Edenrose?
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Trandafiri Papi Delbard® semi-arcadă
Iată-i acum pentru tine pe senzaționalii trandafiri cățărători Papi Delbard®. Simplifică treaba, economisește timp și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.Te bucuri acum de ei, direct din stoc, opțiunea ”la ghiveci”.
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafiri semi-arcadă Laguna®
Trandafirul Laguna® este creație de excepție a Casei Kordes. A fost introdus în anul 2004. Acest trandafir a intrat în colecția exclusivistă de trandafiri cățărători pentru:- parfumul extrem de puternic
- poate fi plantat și la semi-umbră




Stoian Diana –
Un trandafir bine dezvoltat, as putea spune chiar ‘solid’, arata foarte bine după zilele geroase.
Badescu Denisa –
Viguros,sănătos și impecabil impachetat!
Felicitări dnei Liliana!
Recomand cu toată convingerea!