Bujori Alertie
93,00 lei – 94,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 94,00 lei
Bujori Alertie
Am inclus în colecția din acest an acești bujori în culori deosebite pentru parfumul lor puternic și culoarea specială.
Opțiunea ”la ghiveci” este în stoc.
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 90,21 lei |
| 5% | 5 + | 5% 88,35 lei |
Bujori Alertie
Bucură-te de farmecul unor bujori ca Alertie!
Ne plac și îi alegem pentru:
- înflorirea timpurie
- culoarea roz care migrează de la roz la roz deschis, pe măsură ce floarea se deschide
- floarea este mare, dublă, ajungând la 10-15 cm în diametru la maturitate
- producția mare de tulpini pe măsură ce planta ajunge la maturitate
- frunzele sunt de culoare verde închis, cu aspect lucios
- parfumul este puternic, dulceag
- rezistența mare la îngheț
- are înflorire rapidă și surprinzător-puternică, ținând cont că are înflorirea la început de sezon
Datorită tufișului compact și înălțimea mică (de 80 cm), bujorii Alertie au un fantastic caracter ornamental.
Distanța la plantare pentru bujorii Alertie este de minim 60 cm. Acordați o atenție sporită acestui aspect, pentru ca planta să aibă spațiul necesar să se dezvolte în voie. În cazul în care doriți să îi plantați lângă pomi/arbuști, distanța la plantare trebuie să fie de minim 1 metru, din cauza rădăcinilor acestora care au un caracter invaziv (și s-ar putea să afecteze bujorii).
Acești bujori sunt nepretențioși, preferă zonele cu soare și semi-umbră. Pământul este necesar să fie drenat și fertil. Udarea excesivă nu le este benefică.
Pentru iubitorii de bujori tăiați, bujorii Alertie sunt preferați pentru buchete și aranjamente florale.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3.5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz |
| Parfum: | Puternic |
| Înflorire: | La începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, -40 grade C |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Alertie |
| Culoare | Roz deschis |
| Parfum | Foarte puternic |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | Până la 80 cm |
| Tip floare | Dublă, Medie |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Diana Parks
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Bujori The Fawn
Bujori Red Glory
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujori Coral Charm
Opțiunea de bulbi cu 3/5 ochi se poate comanda acum, iar livrarea se va face în septembrie/octombrie 2025.
Această varietate are doar în această săptămână preț promotional. Urmărește categoria ”Selecția săptămânii” să descoperi care sunt varietățile selectate.
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.











Recenzii
Nu există recenzii până acum.