Trandafiri semi-arcadă New Dawn®
88,00 lei – 194,00 leiInterval de prețuri: 88,00 lei până la 194,00 lei
Trandafiri New Dawn®
…pentru perioada de înflorire îndelungată și pentru că nu necesită tăieri riguroase.
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri New Dawn®
Bucură-te de farmecul acestui trandafir minunat!
Particularitățile sale sunt:
- ideal pentru arcade. Binențeles că poate fi dirijat și pe pergole, ziduri, etc
- nu este pretențios
- preferă zonele mai puțin însorite dar se comportă bine și la soare
- plantele livrate la rădăcină nudă înfloresc începând din al doilea an de la plantare
- răspândirea plantei: 250 cm
- florile ajung la diametru de 8-9 cm
- numărul de petale ajunge până la 40
- frunzișul este generos, compact, lucios
- florile sunt de dimensiune medie, de roz ușor mai intens spre mijloc și roz extrem de deschis spre margini
- acestea se formează în ciorchini, oferind un priveliște blândă, plină de emoție.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rădăcină nudă și 5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz pal |
| Parfum: | Moderat, De măr |
| Înflorire: | Pe tot parcursul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | 250-600 cm |
| Producător: | Dreer, în 1930 |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest trandafir, dă click aici pentru a vedea toata colecția de trandafiri. Poți complimenta grădina ta cu bujorii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | 60 × 30 × 30 cm |
| Denumire | Trandafiri New Dawn® |
| Culoare | Roz deschis |
| Dimensiunea florilor | 8-9 cm |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rădăcină nudă, 5 kg pentru planta la ghiveci |
| Înălțimea la maturitate | 250 cm până la 600 cm |
| Înflorire | Pe tot parcursul sezonului |
| Înflorire repetată | Da |
| Parfum | Măr, Moderat |
| Producător | Dreer, 1930 |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Tip floare | Dublă, Medie |
| Trandafir floribunda, cu înflorire repetată | Da |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rădăcină nudă |
Produse similare
Trandafiri Pierre de Ronsard®
Trandafiri Pierre de Ronsard®
...pentru atunci când decizi să dai grădinii tale un aer cochet! Zero compromisuri.
Această varietate este disponibilă doar ca și opțiune ”semi-arcadă” și o poți găsi aici. Sau poate fi interesantă varianta ”mini”: trandafirii Mini Edenrose?
Trandafiri Kiss me Kate®
Trandafiri Kiss me Kate®
Iată trandafiri cățărători de poveste!
Dacă îți dorești acești trandafiri, opțiunea ”semi-arcadă”, îi găsești aici.
Dar opțiunea ”semi-arcadă” se aduce doar cu precomandă.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Trandafiri cățărători roșii Red Flame®
Motive să-l vrei: rezistența extraordinară în fața bolilor + parfumul său puternic.
Te invităm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 pentru a afla când revine în stoc acest trandafir (vârsta de 1 an).
Trandafiri Albertine
Trandafiri Albertine
Acest trandafir are înflorirea lungă și bogată.
Această varietate se livrează cu precomandă începând cu primăvara anului 2026.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
<
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Trandafiri Kiss me Kate® semi-arcadă
Pentru arcade absolut fabuloase, te invităm să iei în considerare și trandafirul Kiss me Kate®.
Simplifică-ți treaba, câștigă timp prețios și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Așa cum am promis, m-am ținut de cuvânt și memorabila Kiss me Kate® a revenit în site.
Opțiunea ”semi-arcadă” se livrează în anul 2026 doar pe bază de precomandă.
Dacă îți dorești opțiunea de trandafiri Kiss me Kate® la ghiveci de 2l, îți găsești aici.
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafiri Amadeus® semi-arcadă
Trandafirul Amadeus® este creație de excepție a Kordes. A fost introdus în anul 2003.
Acest trandafir a intrat în colecția de trandafiri cățărători pentru:
- durata lungă de înflorire
- că tolerează semi-umbra
Opțiunea ”RĂDĂCINĂ NUDĂ” se livrează în noiembrie 2024.
Următoarea livrare pentru opțiunea ”LA GHIVECI” se face în februarie 2025. Vom debloca precomenzile la începutul anului 2025.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Trandafiri Uetersener Klosterrose®
Face senzație cu înflorirea timpurie și cu aspectul general al plantei.
**
Simplifică-ți treaba și cumpără trandafiri la ghiveci, gata pregătiți să-i dirijezi spre o arcadă de vis.
Livrarea pentru acest trandafir * opțiunea LA GHIVECI * este momentan oprită. Dacă doriți alternativă la acești trandafiri, vă pot recomanda trandafirii Wollerton Old Hall™ sau trandafirii The Pilgrim®.
Trandafiri Mini Edenrose (Meibigboni)
Trandafiri Mini Edenrose
Tufa trandafirului Mini Edenrose te transpune într-o poveste feerică, de basm.
Acest trandafir poate fi si antrenat ca trandafir cățărător. Este potrivit și la semi-umbră (dacă umbra îl acoperă maximum o treime din zi).










Recenzii
Nu există recenzii până acum.