Bujori Jacorma
56,00 lei – 69,00 leiInterval de prețuri: 56,00 lei până la 69,00 lei
Bujori Jacorma
Bojorii Jacorma sunt alegerea perfectă pentru buchete cochete!
| Discount | Cantitate | Pret / bucata |
|---|---|---|
| 3% | 3 - 4 | 3% 54,32 lei |
| 5% | 5 + | 5% 53,20 lei |
Bujori Jacorma
Bucură-te oricând de bujori Jacorma!
Iubitorii de bujori cu floare medie-mare, roz, plină – au acum o propunere de nerefuzat: bujorul Jacorma.
Iată-i câteva dintre caracteristici:
- are diametrul florii de 10-15 cm
- este potrivit ca flori tăiate și face o impresie extraordinară în buchete și aranjamente florale premium
- în medie, are 3-5 muguri laterali
- este un soi cu ”tradiție” de aproape 50 de ani (a fost introdus în 1979). Acest soi și-a câștigat singur loc în inima colecționarilor pretențioși de bujori prin tabloul ornamental unic pe care-l oferă.
- produce un număr mare de tulpini. Astfel, are un puternic impact vizual în orice colț de grădină ar fi așezat
- rozul intens al florii captează privirea și cucerește inima privitorilor. IREMEDIABIL.
- frunzișul este verde închis, iar tulpinile sunt puternice și viguroase
- înflorește târziu, spre vară, ceea ce-l face o alegere excelentă între alte soiuri cu înflorire timpurie și medie. Iată o idee minunată pentru cei care au spațiu suficient pentru bujori!
Se plantează la soare sau la semi-umbră. Îi place umiditatea moderată.
Planta are nevoie între 2 și 5 ani să ajungă la maturitatea completă. Distanța la plantare este recomandată a fi de minim 70-100 cm.
Greutatea la livrare este de 0.5 kg pentru rizomi și 3.5 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Roz clar |
| Parfum: | Moderat |
| Înflorire: | Târziu |
| Înălțime la maturitate: | Până la 110 cm |
| Tip floare: | Medie spre Mare, Dublă |
| Rezistența la boli: | Rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Rezistent |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujor Jacorma |
| Culoare | Roz |
| Parfum | Moderat |
| Înflorire | Sfârsitul sezonului |
| Înălțimea la maturitate | Până la 110 cm |
| Tip floare | Dublă, Medie |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Rezistența la boli | Rezistent |
| Rezistența la îngheț | Rezistent |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
Produse similare
Bujori Pietertje Vriend Wagenaar
Bujori Monsieur Martin Cahuzac
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujori Buckeye Belle
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Bujori Anima
Bujori arbustivi Yue Gong Zhu Guang (Fairy Moon)
Bujori arbustivi Mo Run Jue Lun (The Best Inkstone)
Bujori arbustivi Ai Li Shi
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.