Trandafiri japonezi ROBE A LA FRANCAISE®
93,00 lei – 150,00 leiInterval de prețuri: 93,00 lei până la 150,00 lei
Bujori Etched Salmon
217,00 lei – 232,00 leiInterval de prețuri: 217,00 lei până la 232,00 lei
Bujori Sonoma Halo ITOH
370,00 lei – 395,00 leiInterval de prețuri: 370,00 lei până la 395,00 lei
Bujori Sonoma Halo
Bujorul Sonoma Halo este unul dintre cei mai frumoși și apreciați bujori ITOH galbeni din toate timpurile.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face cu precomandă în limita stocului. Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458 unde putem aduce această varietate de bujor ”la comandă”.
SKU:
Sonoma Halo
Categorii: Bujori - Paeonia, Bujori Itoh, Bujori Lactiflora și Hibrizi, Noutăți bujori din toamnă 2025, Plante la comandă
Etichete: bujori, bujori galbeni, Bujori Sunny Girl, bujori unici, cei mai frumosi bujori, cei mai rezistenti bujori, galbeni, hibrid, hibrizi, rezistenti, superbi
Descriere
Bujori Sonoma Halo
Un bujor ITOH care vorbește singur despre sine, atunci când înflorește!
Bujorul Sonoma Halo are următoarele caracteristici:
- formă compactă, cu aspect ornamental spectaculos
- crește în înălțime până la 70 cm
- florile sunt imense, ajung în diametru până la 20 cm, atunci când floarea este matură
- galbenul se estompează spre bej/alb, pe petalele exterioare
- petalele au un aspect ondulat, absolut adorabil
- potrivită și ca floare tăiată
- seamănă puțin cu bujorii arbustivi galbeni (Ai Li Shi)
- tulpinile sunt puternice, nu au nevoie de sprijin/susținere
- tufișul își păstrează aspectul pe tot parcursul anului, menținând efectul ornamental plăcut
- au nevoie de îngrijire minimă
- ca distanță la plantare, recomandăm maxim 3 plante pe metru pătrat
- se comportă bine, plantat în plin soare
- foarte prietenoasă cu polenizatorii
- pe parcursul perioadei de înflorire, se pot vedea și accente de roșu pe petale. Acestea apar doar să ne (re)amintească de minunile naturii, căci nu vor ieși în evidență. Locul de cinste îl ocupă petalele galbene, pline, rebele, mari. Ce spectacol unic!
Greutatea la livrare este de 0,5 kg pentru rizomi și 3 kg pentru planta la ghiveci.
Caracteristici pe scurt:
| Culoare: | Galben |
| Parfum: | Ușor |
| Înflorire: | Începutul sezonului |
| Înălțime la maturitate: | Până la 80-90 cm |
| Tip floare: | Mare, Dublă, Plină |
| Rezistența la boli: | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț: |
Foarte rezistent, |
Dacă ți-a plăcut acest bujor, dă click aici pentru a vedea toata colecția de bujori. Poți complimenta grădina ta cu trandafirii pe care ți-i recomandăm cu drag.
Informații suplimentare
| Greutate | 0,5 kg |
|---|---|
| Dimensiuni | Nu se aplică |
| Denumire | Bujori Sonoma Halo |
| Culoare | Galben |
| Înflorire | Sezon timpuriu |
| Înălțimea la maturitate | 60-70 cm |
| Tip floare | Dublă, Mare, Plină |
| Rizom la livrare | Cu 3/5 ochi |
| Rezistența la boli | Foarte rezistent |
| Rezistența la îngheț | Foarte rezistent |
| Folosit pentru flori tăiate | Da |
| Parfum | Ușor |
| Greutate la livrare | 0,5 kg pentru rizomi, 3 kg când se livrează la ghiveci |
| Disponibil la | Opțiunea Ghiveci, Opțiunea Rizomi 3/5 ochi |
| Producător | Tolomeo |
| Dimensiunea florilor | 15-20 cm |
Recenzii (0)
Fii primul care adaugi o recenzie la „Bujori Sonoma Halo ITOH” Anulează răspunsul
Produse similare
Bujori Lorelei
149,00 lei – 164,00 leiInterval de prețuri: 149,00 lei până la 164,00 lei
Bujori Lorelei
Bujorul Lorelei face parte din categoria hibrizilor intersecționali, cu originea în SUA.
Are o floare foarte mare, care se deschide până la diametrul de 25 cm. Astfel, bujorul Lorelei este printre cei mai mari bujori.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Fii primul care îl precomandă, pentru a-ți păstra întâietatea în livrare.
Te așteptăm și pe comenzi@gradinaresc.ro sau 0738 647 458.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Gen. Mac Mahon
40,00 lei – 53,00 leiInterval de prețuri: 40,00 lei până la 53,00 lei
Bujori Gen. Mac Mahon
Bujorul Gen. Mac Mahon face parte din categoria Lactiflora.
Acest tip de bujor a fost premiat, convingând juriul că este special.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Cuckoo’s Nest
48,00 lei – 61,00 leiInterval de prețuri: 48,00 lei până la 61,00 lei
Bujori Cuckoo's Nest
Bujorul Cuckoo's Nest este un hibrid deosebit.
Acest tip de bujor are culoarea roșie, iar staminele au vârful crem.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Candy Stripe
110,00 lei – 123,00 leiInterval de prețuri: 110,00 lei până la 123,00 lei
Bujori Candy Stripe
Câte tonuri și nuanțe de roz există? Bujorul Candy Stripe știe răspunsul corect, pentru că le are pe toate.
Acest bujor Candy Stripe face parte din familia Lactiflora.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Buckeye Belle
65,00 lei – 85,00 leiInterval de prețuri: 65,00 lei până la 85,00 lei
Bujori Buckeye Belle
Bujorul „Buckeye Belle” este un hibrid excepțional, care a confirmat la diferite concursuri internaționale, din 2009, 2010.
Culoarea este burgundy-închis, spre ciocolatiu cu staminele galbene, care fac acest bujor special să...zâmbească.
Livrarea pentru acest bujor * rizomi 3/5 ochi se face în SEPTEMBRIE / OCTOMBRIE 2025.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori Anima
45,00 lei – 58,00 leiInterval de prețuri: 45,00 lei până la 58,00 lei
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Hei Bao (Black Panther)
130,00 lei – 140,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 140,00 lei
Bujori arbustivi Hei Bao
Bujorul arbustiv Hei Bao face parte din familia Paeonia suffruticosa.
Este bujorul pe care vrei să-l ai, cu înflorire la începutul sezonului.
Livrările pentru acest bujor, opțiunea rădăcină cu 2/3 ramuri, se fac începând cu februarie 2024.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.
Bujori arbustivi Ai Li Shi
130,00 lei – 139,00 leiInterval de prețuri: 130,00 lei până la 139,00 lei
Bujor arbustiv Ai Li Shi
Acest bujor Ai Li Shi este un arbustiv. Concret, este o plantă erbacee perenă, asemănătoare arbustului, înaltă până la 1.70 m, uşor de cultivat ca plantă de grădină.Pentru că momentan acest bujor arbustiv nu este pe stoc, vă recomandăm bujorul ITOH Bartzella, care se poate comanda aici.
Selectează opțiunile
Acest produs are mai multe variații. Opțiunile pot fi alese în pagina produsului.









Recenzii
Nu există recenzii până acum.